Allnature 13986 8595670000000

Allnature Kapucínka väčšie bylinné kvapky 50 ml

4,24 €
skladom > 100 0.5kg (info)

Kapucínka väčšia je rastlina pôvodom z oblasti Ánd v Južnej Amerike. V Európe ju však poznáme už od roku 1684 vďaka zámorským plavbám a objavom. Po dlhé stáročia je táto významná rastlina využívaná predovšetkým na liečbu zápalov, spojených s ochorením dýchacích ciest a akútnymi aj chronickými zápalmi močových ciest. Juhoamerickí indiáni túto bylinu z čeľade Tropaeolaceae odjakživa označovali ako prírodné antibiotikum.

Najúčinnejšie látky v kapucínke väčšie sú flavonoidy izoquercitrin a kampferol, horčičné silice a tiež vitamín C. Tinktúru možno pre jej účinky aplikovať aj pri liečbe antibiotikami, kedy môže podľa mnohých zahraničných štúdií napomáhať ich účinku, sile a rýchlosti pôsobenia a zároveň regulovať nežiaduce premnoženie niektorých kmeňov baktérií pri orálnej antibiotickej liečbe. Ďalšie štúdie uvádzajú silné pôsobenie kapucínka väčšiu aj na rast vlasov a zastavenie ich padania.

Nežiaduce účinky nie sú známe, až pri vysokých dávkach môže dôjsť k nechutenstvu alebo nevoľnostiam, ktoré po znížení dávky ustupujú.

Upozornenie:
Výživový doplnok. Nie je vhodné pre deti do troch rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ukladať mimo dosahu detí! Nenahrádza pestrú a vyváženú stravu.

Dávkovanie:
3x denne 1-2 ml (15-30 kvapiek), neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Podávajte v jednej fáze ešte 10 po vymiznutí príznakov.

Zloženie:
voda, jemný lieh (obsah liehu je minimálne 35 obj. % alk.), Kapucínka (Tropaeolum majus) štandardizovaný extrakt.

Obsah:
50 ml

1 dávka (1-2 ml) 40 - 80 mg extraktu kapucínka väčšia, denná dávka (3x denne) 120-240 mg extraktu kapucínka väčšia.

Výrobca:
Allnature s.r.o., Brezhradská 148, 503 32 Hradec Králové, Česká republika.


MenuX

Prevádzkovateľ webu, spoločnosť Shopion s.r.o., IČO: 06919324, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe cookies potrebné na fungovanie webových stránok a na analytické účely a v prípade Vášho súhlasu aj na personalizáciu reklám. Prečítajte si Zásady súborov cookies.

Súhlasím